O mnie

Kim jestem

Od początku pracy zawodowej zajmowałem się tworzeniem oraz wdrażaniem systemów zarządzania zarówno w małych, lokalnych podmiotach jak i ogólnopolskich, wielooddziałowych korporacjach. Równolegle z pracą etatową od 1996 roku prowadziłem własną działalność, poprzez którą oferowałem tworzenie nietypowych i jednostkowych rozwiązania programistycznych dopasowanych do potrzeb klientów.

Umiejętności

Języki programowania:
C++ Builder
PHP5/PHP7
Clipper/XHarbour
Front end:
HTML5
css
Bootstrap
Javascript/jQuery
Bazy danych:
Oracle
MySQL
Inne (PHP framework):
Zend Framework
Zend Framework 2
Kohana 2.3.4

Dlaczego ja?

Długoletnie doświadczenie oraz znajomość zagadnień dotyczących funkcjonowania firm - poczynając od obsługi magazynu, poprzez tematy księgowe, na kadrowych kończąc pozwala mi nie tylko tworzyć oprogramowanie dopasowane do potrzeb klienta, ale również aktywnie uczestniczyć w jego projektowaniu.

Oferta

Pierwszym komercyjnym rozwiązaniem webowym, jakie miałem okazję zrealizować był powstały w roku 2001 system B2B współpracujący z ERP oferowanym przez firmę Digitland. Jest on nadal rozwijany, przechodząc przez lata przeobrażenia związane z rozwojem technologii.
Kilka lat temu zrealizowałem system do obsługi badań labolatoryjnych prowadzonych w jednostkach muzealnych, zaś ostatnim projektem jest powstały na potrzeby biura rachunkowego system KPiR wspierający nietypowe operacje, jakie mogą byż w nim rejestrowane.
Podstawowym rozwiązaniem desktopowym, jakie tworzyłem i rozwijam jest System Ewidencji Członków z elementami księgowości. Stanowi on odpowiedź na zapotrzebowanie na program ogniskujący swoje działanie na obsłudze członków korporacji zawodowych oraz stowarzyszeń. Pierwsza jego wersja powstała w 1999 roku, w 2007 roku został on praktycznie w całości przepisany korzystając z najnowszych narzędzi tak programistycznych, jak i bazodanowych. Jednocześnie poza podstawową jego częścią, którą stanowi Moduł Ewidencji Członków uzupełniony został o pełną obsługę księgowości ukierunkowaną na specyficzne zdarzenia występujące w korporacjach zawodowych oraz stowarzyszeniach. Od 2009 roku istnieje również możliwość korzystania z uproszczonego modułu kadrowo-płacowego, a także z ewidencjonowania szkoleń oraz obsługi pożyczek i zapomóg.
Programy archiwalne to proste aplikacje opracowane w przeszłości w oparciu o bazę MS Access lub podobne rozwiązania. Obecnie nie są one dostępne, część z nich została zastąpiona przez nowe programy oparte o nowoczesne narzędzia. Pokazują jednak szerokie spektrum tematów, którymi w ramach prowadzonej działalności miałem okazję się zajmować.

System Zbierania Zamówień dla akwizytorów

System Zbierania Zamówień Akwizytor był przeznaczonym na notebooki lub netbooki rozwiązaniem wspomagający pracę akwizytorów. Działający w trybie offline pozwalał pracować w miejscach, gdzie brak było dostępu do internetu. Dane pobierane były raz dziennie w postaci przyrostowej, w trakcie pracy umożliwiał wysyłanie zamówień na bieżąco (wraz z możliwością pobrania zwrotnego potwierdzenia rezerwacji) lub okresowo, np. raz dziennie.
Poza tworzeniem zamówień umożliwiał wgląd w faktury oraz płatności obsługiwanych kontrahentów, jak również pozwalał na przesyłanie do akwizytorów dodatkowych informacji.
Program obecnie nie jest dostępny.

Marketing

Aplikacja miała za zadanie wspomaganie działu marketingu w kontaktach z klientami. Zawierała bazę potencjalnych klientów wraz z osobami kontaktowymi, a także możliwość rejestrowania wszelkich działań marketingowych podejmowanych względem klienta.

Karty drogowe - obsługa transportu

Aplikacja umożliwiała rejestrowanie godzin pracy kierowcy, godzin pracy i dystansu przejechanego przez samochody, informacji o stopniu wykorzystania samochodu (palety) oraz o tankowaniach. W powiązaniu z danymi magazynowymi (WZ/PZ/MM/RW) pozwalała obliczać koszty dostawy dla każdego z przewożonych towarów i dla konkretnego towaru do konkretnego sklepu

Ewidencja członków stowarzyszeń zawodowych

Ewidencja członków stowarzyszeń zawodowych to pierwsze, powstałe jeszcze w 1999 roku rozwiązanie pozwalające rejestrować dane osób z uwzględnieniem elementów ewidencji związane z określonym zawodem. Automatycznie naliczane opłaty (składki, ubezpieczenia i inne) wraz z rejestrowaniem wpłat pozwalały kontrolować bieżące rozliczenia.
Program obecnie nie jest dostępny, został zastąpiony przez System Ewidencji Członków

Skarbnik

Obejmując w 1998 roku funkcję Skarbnika w jednym ze stowarzyszeń stanąłem przed potrzebą stworzenia prostego systemu księgowego, który pozwoliłby na obsługę niewielkich, ale specyficznych działań związanych z funkcjonowaniem stowarzyszenia.
Program obecnie nie jest dostępny, został zastąpiony przez System Ewidencji Członków z obsługą księgowości.

ADDRESS

  • Adres: ul. Lwa Landaua 21
    30-698 Kraków
  • Email: kontaktzestrony(at)wirtual.com.pl
  • www: www.wirtual.com.pl
  • tel: 601-211-585
  • NIP: 678-106-45-05
    REGON: 351114435